Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návštěva Polského města Lądek Zdrój
 
V sobotu 1. května jsme přijali pozvání od našich Polských kolegů hasičů k návštěvě města Lądek Zdrój a k oslavě sv.Floriána. Cestou nás doprovázel a zároveň i překládal náš bystřecký farář Ireneusz Szociński. Tímto bysme mu chtěli poděkovat. Na místo jsme dorazili po jedenácté hodině a i s naším praporem jsme se zúčastnili mše k sv.Floriánu patronu hasičů. Naši polští přátelé nás přivítali velice srdečně a navrhli nám spolupráci, kterou jsme přijali. Poté nás pozvali na ukázku své techniky do hasičské zbrojnice, kde nás velmi dobře pohostili. Přislíbili také že přijedou i k nám, na naše oslavy a že se zúčastní i Bystřeckého poháru v požárním útoku, který se koná 3.července před naší hasičárnou. Děkujeme také Láďovi Černohorskému, který nás dovezl na místo a zpět. Věříme, že spolupráce se zahraničními kolegy, nám přinese jen samé výhody.
 
Fotky z Lądeku najdete ZDE: